Kas modē šoruden? Pirms iegādājies saulesbrilles, izlasi

Konsultē: Agita Krauze, optikas “VIZIONETTE” tirdzniecības sortimenta vadītāja.

Pēdējo gadu laikā saulesbriļļu modes aktualitātēm seko arvien lielāka sabiedrības daļa, un sen jau vairs kā tā nav aktuāla tikai modes gardēžiem. Tas skaidrojams ar to, ka brilles kļuvušas pieejamākas, savukārt, stils – saprotamāks, pieņemamāks. Vērojot to, kas notiek Latvijā, secinu, ka pircēji kopumā ir atvērti pasaulē valdošajām vēsmām. Ir audzis to cilvēku skaits, kas novērtē un seko līdzi populārākajiem sezonas modeļiem, tos labprāt iegādājoties. Vidējais pircējs Latvijā nebaidās izvēlēties tiešām jaunākās tendences: spilgtas, oversize, kvadrāta formas saulesbrilles ar neparastiem akcentiem, lēcu tonējumiem, u.c. Tas varētu būt saistīts ar augošajiem globalizācijas apmēriem, kas ļauj individuāli un ērti sekot līdzi pasaules modes tendencēm, līdz ar to, atnākot uz optiku, jau orientējoties sezonas jaunumos.

Gluži tāpat kā ar apģērbu modi, arī saulesbriļļu aktualitātēs novērojams cikliskums – šosezon jūtama 90. gadu ietekme, kā arī futūristiskas notis. Tā, piemēram, robustās, stūrainās vai shield formas saulesbrilles piedāvā nu jau teju vai ik katrs modes nams. Runājot par aktualitātēm formu ziņā, krasu izmaiņu no pērnās sezonas nav, taču strauji uz modes skatuves parādījušās oversize kvadrāt tipa saulesbrilles izteiksmīgos ietvaros. Aktuālas ir arī apaļās formas ietvari, tomēr šobrīd kvadrāts prevalē. Jāatzīst, ka Latvijā gan vēl pircējs meklē apaļas formas saulesbrilles, un tās joprojām ir pieejamas daudzās kolekcijās. Vadošie modes nami šobrīd mazliet mazāk piedāvā mazās, šaurās formas saulesbrilles, iespējams, lai ziemas sezonā, tām atkal liktu uzplaukt no jauna. Kaut gan gados jaunāko pircēju, tostarp, pusaudžu vidū šādas formas ir ļoti aktuālas arī Latvijā. Tikmēr, par šī gada krāsu saulesbriļļu pasaulē noteikti varētu tikt nominēta – bordo jeb tumši sarkanā. Saulesbrilles šajā krāsā šosezon var sastapt teju katrā kolekcijā: DolceGabana, LiuJo, Longchamp, Gucci u.c

Raugoties uz to, kas aktuāls briļļu lēcu krāsu un tonējumu sortimentā, varu teikt, ka gaišas un viegli tonētās brilles sabiedrībā ir ļoti iecienītas. Šobrīd teju ikviens pircējs vēlas vismaz pielaikot brilles ar gaišu briļļu lēcu tonējumu, daudziem no viņiem, tās arī iegādājoties, uzskatot par neatņemamu sastāvdaļu un aksesuāru šīs sezonas garderobē. Arī optisko briļļu lietotāji daudz vairāk nekā agrāk izvēlas briļļu lēcas ietonēt, tādējādi vairojot tonēto briļļu popularitāti. Tajā pašā laikā, mainoties sezonām, briļļu lēcu krāsu piedāvājums piedzīvo nelielas izmaiņas. Jāsaka gan, ka saulesbrilles ar gaiši tonētām lēcām ar dažādiem tonējumiem (rozā, gaiši zilas, zaļgani brūnas, pelēkas, violetas) iekarojuši pircēju sirdis Latvijā. Mēs esam apzinājušies, ka lietot saulesbrilles var un ir ieteicams ne tikai vasarā, bet arī pārējos gadalaikos. Arī saule ziemā izstaro kaitīgo UV starojumu, tāpat brilles spēj aizsargāt acis no vēja, smiltīm, putekļiem, u.c. baktērijām, kas var radīt ne tikai diskomfortu, bet pat iekaisumu.

Neskatoties uz sezonas modes aktualitātēm, varu secināt, ka pircējiem Latvijā tuvākas ir kaķacs un noapaļotas formas brilles, kamēr retro stilu vairāk novērtē radošas personības vai īpaši šī stila piekritēji. Jāpiebilst, ka, protams, vidējais pircējs Latvijā uz pasaules fona joprojām var tikt uzskatīts kā konservatīvs saulesbriļļu lietotājs, dodot priekšroku jau pārbaudītām vērtībām no, piemēram, RayBan kolekcijas, u.c. Tajā pašā laikā, to cilvēku skaits, kas ik sezonu pamēģina kaut ko jaunu, palielinās. Un, iespējams, pēc kāda laika, mēs uz pasaules fona, būsim vieni no aktīvākajiem modes tendenču sekotājiem. Īpaši, kad paaudze, kas tagad ir vecuma posmā no 20 līdz 30 gadiem, būs sasniegusi cienījamu vecumu, rādīs piemēru būt drosmīgākiem savā saulesbriļļu izvēlē.

Rakstiet savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *