Acu ārsts vai optometrists Jelgavā

Izvēloties pilsētu – Jelgava, redzesparbaude.lv atradīsiet divus veikalus, kuros pierakstīties redzes pārbaudei. Tie ir:

 • Vision Express – atrodas Jelgavā, Lielajā ielā 14-16.
  Vision Express šobrīd rūpējas par cilvēku redzi visā Latvijā – Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī. 
 • OptiO – atrodas t/c “VIVO centrs”, Katoļu ielā 18. OptiO veikali plaši pazīstami ar savām sociālajām programmām – īpaši izdevīgu piedāvājumu bērniem, kā arī atlaidēm senioriem katru otrdienu.

Esiet droši, ka vienlīdz kvalitatīvu redzes pārbaudi saņemsiet jebkurā no šiem veikaliem un pie ikviena no mūsu sertificētajiem speciālistiem! Atliek tikai izvēlēties sev tuvāko no veikaliem!

Bieži vien, cilvēki nezina, kurš no redzes speciālistiem viņam spēs palīdzēt un kurš no tiem ir atbilstošais, lai risinātu radušās problēmas. Tālākajā rakstā, aicinām iepazīties – kā atšķiras dažādi redzes speciālisti un kurš Jūsu gadījumā būs atbilstošais!

Optometrists Jelgavā

Optometristi ir veselības aprūpes speciālisti, kuri specializējas redzes pārbaudēs, redzes korekcijas lēcu izvēlē un izgatavošanā, kā arī citos acu veselības jautājumos. Viņi var veikt arī dažādas acu slimību diagnostikas procedūras un sniegt ieteikumus acu veselības uzturēšanai.

Optometristi ir ļoti svarīgi veselības aprūpes speciālisti, kuri strādā ar acīm un redzes sistēmu. Viņu darbos ietilpst:

 • Redzes pārbaudes veikšana, lai noteiktu redzes asumu, redzes lauku un citus faktorus, kas ietekmē redzi;
 • Brilles un kontaktlēcu izvēli un izgatavošanu, lai koriģētu redzes defektus.
 • Oftalmoloģisko testu veikšanu, lai identificētu un diagnosticētu acu slimības, piemēram, glaukomu, kataraktu un citas problēmas.
 • Pacientu izglītošanu un konsultēšanu par pareizu acu kopšanu un profilaksi.

Optometristu darbs ir ļoti svarīgs, lai uzraudzītu un uzturētu acu veselību, un viņi var būt svarīgi dalībnieki vispārējā veselības aprūpē. Tā kā redzes problēmas var būt saistītas ar citām veselības problēmām, piemēram, diabētu vai hipertensiju, optometristi var būt pirmie, kas identificē šīs problēmas un novirza pacientus uz citiem medicīnas speciālistiem, lai nodrošinātu atbilstošu aprūpi.

Acu ārsts – oftalmologs Jelgavā

Oftalmologs ir ārsts, kas specializējas acu un redzes sistēmas slimību diagnostikā, ārstēšanā un ķirurģiskās iejaukšanās veikšanā. Viņi var diagnosticēt un ārstēt dažādas acu slimības, piemēram, kataraktu, glaukomu, acu infekcijas un iekaisumus, tīklenes problēmas un citas redzes sistēmas slimības.

Oftalmologi var veikt arī dažādas procedūras, piemēram, ķirurģiskas iejaukšanās, lai ārstētu slimības, kā arī redzes korekcijas procedūras, lai uzlabotu pacienta redzes asumu.

Daži no oftalmologa darba uzdevumiem var ietvert:

 • Redzes pārbaudīšanu un diagnosticēšanu, lai noteiktu redzes asumu, redzes lauku un citus faktorus, kas ietekmē redzi.
 • Ārstēšanas plāna izstrādi un ārstēšanu, lai mazinātu vai novērstu acu slimības un traucējumus, piemēram, kataraktu, glaukomu, tīklenes atslāņošanos, acs iekaisumus un citas problēmas.
 • Ķirurģisku iejaukšanos veikšanu, lai ārstētu acu slimības, piemēram, kataraktu, tīklenes atslāņošanos un citus traucējumus.
 • Pacientu izglītošanu un konsultēšanu par pareizu acu kopšanu, profilaksi un redzes veselības uzturēšanu.

Piesakies redzes pārbaudei pie sertificētiem speciālistiem

Iveta Celherte
Optometrists
Karīna Beļikova
Optometrists
Līna Siliņa
Optometrists