Acu ārsts vai optometrists Liepājā

Liepājā ir divi optikas veikali, kuros var veikt redzes pārbaudi un pierakstu caur redzesparbaude.lv:

  • Vision Express veikalu atradīsiet Liepājā, Kārļa Zāles laukumā 6.
    Vision Express šobrīd rūpējas par cilvēku redzi visā Latvijā – Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī. 
  • OptiO veikals atrodas tur pat netālu – Kārļa Zāles laukumā 8. OptiO veikli plaši pazīstami ar savām sociālajām programmām – īpaši izdevīgu piedāvājumu bērniem, kā arī atlaidēm senioriem katru otrdienu.

Esam pārliecināti, ka vienlīdz kvalitatīvu redzes pārbaudi saņemsiet jebkurā no šiem veikaliem un pie ikviena speciālista!

Nereti cilvēki nezina, pie kāda speciālista vērsties, kurš varēs labāk palīdzēt. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā šie redzes speciālisti atšķiras.

Optometrists Liepājā

Optometrists ir primārais redzes aprūpes speciālists. Līdzīgi kā ģimenes ārsts ir primārais vispārējās veselības aprūpes speciālists, kurš pēc pacienta primārās apskates var dot nosūtījumu uz kādiem specializētiem izmeklējumiem, tā pat arī optometrists veic redzes pārbaudi un komplikāciju gadījumā dod nosūtījumu doties pie oftalmologa.

Ja esat novērojuši redzes pasliktināšanos un ir aizdomas, ka nepieciešams iegādāties kādus redzes korekcijas līdzekļus – brilles vai kontaktlēcas, tad jādodas pie optometrista!

Optometrists ir kvalificēts veikt redzes pārbaudi, izrakstīt briļļu un/vai kontaktlēcu recepti, sniegt konsultācijas, diagnosticēt acu slimības un, ja nepieciešams, ieteikt papildu izmeklējumus.

Kā jau noprotat, optometristu specializācija ir pareizu redzes korekcijas līdzekļu ieteikšana un tāpēc bieži pat oftalmologi, kas strādā poliklīnikās savus pacientus sūta uz optikas veikaliem, kuros strādā kolēģi-optometristi, lai tie piemeklē atbilstošāko redzes korekcijas līdzekli.

Oftalmologs Liepājā

Oftalmologs ir acu ārsts, kura fokuss ir uz padziļinātu redzes un acu veselības pārbaudi, kā arī dažādu oftalmoloģisku slimību diagnostiku un ārstēšanu, tajā skaitā – kataraktas, glaukomas, makulas deģenerācijas u.c.

Kā jau acu ārsts arī oftalmologs saviem pacientiem var izrakstīt briļļu vai kontaktlēcu recepti, tomēr vairums oftalmologu strādā slimnīcās un poliklīnikās, ja zināt, ka vēlaties iegādāties brilles, mēs ieteiktu redzes pārbaudi veikt optikas veikalā.

Oftalmologs būs pareizā izvēle, ja redzes pārbaude jāveic pavisam maziem bērniem. Pirmā redzes pārbaude nepieciešama 13-24 mēnešu vecumā. Otrā, jau 3 gadu vecumā, savukārt trešā – pirms došanās pirmajā klasē. Uz trešo vizīti jau droši varat doties arī pie optometrista optikā – ietaupīsiet laiku, jo nebūs jāgaida rindā vairākus mēnešus.

Piesakies redzes pārbaudei pie sertificētiem speciālistiem

Arina Lagutina
Optometrists
Marija Usova
Optometrists
Daiga Čerāne
Optometrists