Bērnu redzes pārbaude

Gadskārtējā bērnu redzes pārbaude pie redzes speciālista (optometrista vai oftalmologa) nodrošina iespēju laikus atklāt bērnu redzes problēmas. Bieži vien bērni paši nesaprot, ka viņiem ir redzes problēmas, jo viņiem nav ar ko to salīdzināt — viņi nezina, ka var redzēt labāk.

Pie kā vērsties, lai pārbaudītu bērna redzi

Pat ja bērnam nav konstatēti redzes traucējumi, noteikti vajag regulāri pārbaudīt redzi. Balstoties uz bērnu oftalmologu novērojumiem, redzes problēmas bērniem un jauniešiem tiek atklātas arvien agrākā vecumā. Pie kā, kad un kur veikt bērnu redzes pārbaudi?


Bērniem līdz 6 gadu vecumam — oftalmologs
Iesakām profilaktiski pārbaudīt bērna redzi 1, 3 un 6 gadu vecumā arī tad, ja bērnam nav konstatētas redzes problēmas. Līdz 5 gadu vecumam bērnu redzes pārbaude noteikti ir jāveic pie bērnu oftalmologa jeb bērnu acu ārsta.


Gadskārtēja redzes pārbaude — optometrists vai oftalmologs
Gadskārtēja redzes pārbaude ir ieteicama ikvienam bērnam. No 6 gadu vecuma redzes profilaktisko pārbaudi var veikt optometrists. Gadskārtējā pārbaude ir īpaši svarīga bērniem ar redzes korekcijas līdzekļiem, lai laikus konstatētu pārmaiņas un tos pielāgotu.  


Konstatētas pazīmes — optometrists vai oftalmologs
Ja konstatējat, ka bērns piemiedz acis, skatoties tuvumā vai tālumā, sūdzas par galvassāpēm, miglošanos u. c., noteikti aizvediet viņu uz redzes pārbaudi.  

Pieteikties redzes pārbaudei

Piesakieties redzes pārbaudei pie kvalificētiem speciālistiem. Varbūt Jums vēlamajā redzes pārbaudes vietā konsultācija ir pieejama jau rīt!

Bērnu redzes skrīnings

Redzes skrīnings jeb redzes profilaktiskā pārbaude ir redzes novērtēšanas funkcionālo testu kopums, kas ļauj pārliecināties par redzes sistēmas attīstību un funkcionalitāti atbilstoši vecuma normām. Redzes skrīningu parasti veic 6–7 gadu vecumā. To iesaka veikt visiem bērniem, kam līdz šim nav konstatēti redzes traucējumi un nav veikta iepriekšēja redzes pārbaude.

Cik?

Redzes skrīninga cena ir 17 eiro

Kas?

To veic optometrists vai oftalmologs

Cik ilgi?

Redzes skrīnings ilgst aptuveni 30 minūtes

Kad?

6–7 gadu vecumā pirms skolas gaitu uzsākšanas

Bērnu redzes pārbaude pie optometrista

Optometrists ir primārais redzes speciālists, kas pilnvērtīgi pārbauda redzi, diagnosticē acu slimības, šķielēšanu u. c. Optometrists sniegs arī ieteikumus par viedierīču lietošanu un acu higiēnu, izrakstīs briļļu recepti, ja tāda ir nepieciešama, vai konsultēs par bērnu kontaktlēcu lietošanu, ja bērns nodarbojas ar sportu v. tml.

Cik?

Bērna redzes pārbaude ar klienta karti maksā 20 eiro (bez tās 28 eiro)

Kas?

To veic optometrists

Cik ilgi?

Redzes pārbaudes ilgums ir 30 minūtes

Kad?

Pēc 6 gadu vecuma

Acu ārsts bērniem jeb bērnu oftalmologs

Bērnu oftalmologs jeb acu ārsts bērniem ir oftalmologs, kas papildus ir specializējies bērnu acu veselības jautājumos. Bērnu oftalmologs ir nepieciešams, kad to ir ieteicis optometrists, kad ir konstatētas traumas vai ir nepieciešama padziļināta acu izmeklēšana.

Cik?

Bērna redzes pārbaude ar klienta karti maksā 20 eiro (bez tās 28 eiro)

Kas?

Konsultācija vai redzes pārbaude pie oftalmologa

Cik ilgi?

Redzes pārbaudes ilgums ir 30 minūtes

Kad?

1, 3 un 6 gadu vecumā; pēc 6 gadu vecuma, kad to iesaka optometrists vai ir novērojamas būtiskas problēmas

Pieteikties redzes pārbaudei

Piesakieties redzes pārbaudei pie kvalificētiem speciālistiem. Varbūt Jums vēlamajā redzes pārbaudes vietā konsultācija ir pieejama jau rīt!