Oftalmologs jeb acu ārsts

Oftalmologs jeb acu ārsts veic padziļinātu acu veselības pārbaudi, acu slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu: tiek pārbaudīts redzes asums, spiediens, veikti acs tīklenes izmeklējumi, kā arī acu slimību diagnostika. Kad tiek atklātas slimības, ja nepieciešams, tieši acu ārsts veic ķirurģisku iejaukšanos, piemēram, kataraktas ķirurģiju, glaukomas operācijas u. c. 

Kad ir ieteicams apmeklēt oftalmologuMiglojas redze tuvumā

Miglojas redze tālumā

Ir grūti lasīt

Sāp acis

Sausas acis

Graušanas sajūta acīs

Ir citas būtiskas veselības problēmas

Grūtniecība

Ģimenē ir konstatētas acu slimībasPieteikties redzes pārbaudei

Piesakieties redzes pārbaudei pie kvalificētiem speciālistiem. Varbūt Jums vēlamajā redzes pārbaudes vietā konsultācija ir pieejama jau rīt!Redzes pārbaude pie oftalmologa

Redzes pārbaude pie oftalmologa ilgst aptuveni 30 minūtes, un tās laikā tiek veikti dažādi mērījumi, sniegta konsultācija, kā arī tiek piedāvāti iespējamie risinājumi acu veselības stāvokļa un redzes uzlabošanai.

  1. Redzes pārbaude

Redzes pārbaudes laikā oftalmologs veic acu funkcionālos izmeklējumus un padziļināti pārbauda redzi un acu veselību, diagnosticē dažādas oftalmoloģiskas slimības, piemēram, kataraktu, glaukomu vai makulas deģenerāciju, un nosaka ārstēšanu. Izmeklējumi tiek veikti ar mūsdienīgām iekārtām, tādēļ ir absolūti nesāpīgi, ātri un droši.

  1. Konsultācija

Oftalmologs jeb acu ārsts dos padomus, kā ikdienā rūpēties par redzi un kā mazināt dažādu ārējo apstākļu negatīvo ietekmi uz redzi un acu veselību. Oftalmologs atbildēs arī uz Jūsu jautājumiem par redzes korekcijas līdzekļiem, to kopšanu un par Jūsu dzīvesveidam un acu veselībai piemērotāko risinājumu.

  1. Rezultāti

Pēc redzes pārbaudes Jūs saņemsiet izrakstu ar pārbaudes rezultātiem, kā arī acu ārsta slēdzienu. Oftalmologs Jums noteiks ārstēšanas metodes, ja tādas ir nepieciešamas, redzes korekcijas līdzekļus (brilles un/vai kontaktlēcas), zāles vai specifiskas procedūras, atsevišķos gadījumos — ķirurģisku iejaukšanos.

Bērnu redzes pārbaude pie oftalmologa

Pirmsskolas vecuma bērniem no valsts budžeta samaksātās profilaktiskās redzes pārbaudes ir jāveic pie oftalmologa jeb acu ārsta.

  • Pirmā redzes pārbaude ir nepieciešama 13–24 mēnešu vecumā, šīs vizītes laikā acu ārsts pārbauda bērna redzes spēju, šķielēšanas leņķi, acu ābolu kustības un apskata acu dibenu, paplašinot zīlītes.
  • Otrajā redzes pārbaudē trīs gadu vecumā papildus tiek veikta salīdzinoša redzes asuma pārbaude.
  • Trešā pārbaude notiek pirms skolas gaitu uzsākšanas, kad tiek veikta abu acu sadarbības un telpiskās redzes (binokulārās un stereoredzes), kā arī acu kustību pārbaude.

Pētījumi liecina, ka 5–10 % pirmsskolas vecuma bērnu ir redzes problēmas, kuras var laikus atklāt un novērst, regulāri apmeklējot acu ārstu. 

Redzes pārbaude slimniekiem un grūtniecēm

Cukura diabēta vai sirds un asinsvadu slimību slimniekiem, kā arī personām pēc 40 gadu vecuma (personām, kuru ģimenē jau ir bijušas acu slimības, piemēram, glaukoma, no 35 gadu vecuma) un senioriem acu ārstu ir ieteicams apmeklēt reizi gadā.

Arī grūtniecēm ir ieteicams apmeklēt acu ārstu, lai laikus konstatētu redzes pārmaiņas, veiktu acu spiediena mērījumus u. c.

Redzes pārbaudes cenas

Visā mūsu tīklā ir vienotas redzes pārbaudes cenas. Redzes pārbaudes cena ir 30 EUR gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ar klienta karti pārbaudes cena – tikai 20 EUR.

Apskatiet redzes pārbaudes cenas.

Oftalmologu ieteikumi acu veselībaiRīkojieties laikus  
Lai arī ideāli būtu pārbaudīt redzi reizi gadā, ne vienmēr tas ir iespējams. Ja pamanāt, ka Jums ir pasliktinājusies redze tuvumā vai tālumā, tā miglojas, ir regulāras galvassāpes vai citi nepatīkami simptomi, nekavējoties pārbaudiet redzi.

Nebaidieties  
Lielākā daļa personu, kam ir nepieciešama redzes korekcija, to neizmanto. Mūsdienu briļļu ietvari ir stilīgi aksesuāri un kontaktlēcas nav kaitīgas acu veselībai. Jūs tās pat nejutīsiet. Nebaidieties izmantot redzes korekcijas iespējas, jo Jūsu dzīves kvalitāte būtiski uzlabosies

Rūpējieties
Jūsu redzes kvalitāte var mainīties, tāpēc tiem, kas izmanto redzes korekcijas līdzekļus, iesakām reizi gadā pārbaudīt redzi. Optikas nozare nepārtraukti attīstās. Konsultācijā Jūs varat uzzināt arī par jauniem risinājumiem, kas Jums varētu būt aktuāli.Pieteikties redzes pārbaudei

Piesakieties redzes pārbaudei pie kvalificētiem speciālistiem. Varbūt Jums vēlamajā redzes pārbaudes vietā konsultācija ir pieejama jau rīt!