Acu ārsts vai optometrists Rīgā

Rīgā ir redzes pārbaudei ir iespējams pieteikties jebkurā no 3 zīmolu veikaliem

 • Vision Express – tirdzniecības centros “Akropole Alfa”; “Olimpia”; “Mols”; “Spice”; “Akropole”.
  Kā arī veikalos – Dzirnavu ielā 71; Dzelzavas ielā 51; Marijas ielā 3 un Brīvības ielā 90.
 • OptiO – tirdzniecības centros “Rīga Plaza”; “Spice”; “Domina Shopping”; “Damme”; “Origo”; “Aleja”.
  Kā arī veikalos – Ķengaraga ielā 9; Mārupes ielā 2; Kr.Barona ielā 31a; Lidoņu ielā 27; Marijas ielā 10; Tipogrāfijas ielā 2-1a; Dzelzavas ielā 53.
 • VIZIONETTE – tirdzniecības centros “Galerija Centrs”; “Origo”; “Rīga Plaza”; “Akropole Alfa”; “Domina Shopping”.
  Kā arī veikalos – Kr.Barona ielā 31a un Brīvības ielā 80.

Visos veikalos noteikti saņemsiet vienlīdz kvalitatīvu redzes pārbaudi. Tajos strādā zinoši un sertificēti redzes speciālisti! Atliek tikai izvēlēties sev tuvāko no veikaliem!

Svarīgi arī zināt – Kurš no redzes speciālistiem Jums spēs palīdzēt. Tamdēļ paskaidrosim – atšķirības starp Optometristu un acu ārstu (oftalmologu), lai palīdzētu izvēlēties atbilstošo savai redzes problēmai. Par to tad arī tālākā raksta daļa.

Optometrists Rīgā

Optometrists ir tas redzes speciālists, kurš palīdzēs Jums veikt redzes pārbaudi un diagnosticēt vai nav radušās kādas problēmas. Optometrists strādā ar acu veselību un redzes korekciju, piedāvājot pacientiem profesionālu redzes aprūpi un sniedzot receptes briļļu vai kontaktlēcu izvēlei.

Optometristi ir ļoti svarīgi veselības aprūpes speciālisti, kuri strādā ar acīm un redzes sistēmu. Viņu darbos ietilpst:

 • Redzes pārbaude ar kuras palīdzību var noteiktu redzes asumu, redzes lauku un citus faktorus, kas ietekmē redzi;
 • Recepšu izrakstīšana brillēm un kontaktlēcām;
 • Oftalmoloģisko testu veikšanu, lai identificētu un diagnosticētu acu slimības, piemēram, glaukomu, kataraktu un citas problēmas.
 • Vizuālās veselības konsultācijas: Optometrists sniedz pacientam padomus par to, kā uzturēt labu acu veselību un novērst acu slimības.
 • Redzes korekcija: Ja nepieciešams, optometrists var veikt redzes korekciju, izmantojot brilles, kontaktlēcas vai citas metodes.

Optometristi strādā gan profilaktiski, gan palīdz pacientiem, kuri jau cieš no redzes problēmām, palīdzot uzlabot viņu redzes un dzīves kvalitāti. Optometristi nav ķirurgi un nepiedalās acu operācijās, bet viņi var palīdzēt noteikt, vai pacientiem nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, un nosūtīt tos uz oftalmologa apmeklējumu, ja nepieciešams.

Acu ārsts – oftalmologs Rīgā

Vienkāršiem vārdiem – Oftalmologs ir acu slimību ārsts.
Oftalmologs ir ārsts, kas specializējies acu un redzes sistēmas ķirurģiskā un medicīniskā aprūpē.

Oftalmologi var veikt arī dažādas procedūras, piemēram, ķirurģiskas iejaukšanās, lai ārstētu slimības, kā arī redzes korekcijas procedūras, lai uzlabotu pacienta redzes asumu.

Oftalmologa darba uzdevumi ietver:

 • Redzes pārbaudīšanu un diagnosticēšanu, lai noteiktu redzes asumu, redzes lauku un citus faktorus, kas ietekmē redzi.
 • Ķirurģisku iejaukšanos veikšanu, lai ārstētu acu slimības, piemēram, kataraktu, tīklenes atslāņošanos un citus traucējumus.
 • Ārstēšanas plāna izstrādi un ārstēšanu, lai mazinātu vai novērstu acu slimības un traucējumus, piemēram, kataraktu, glaukomu, tīklenes atslāņošanos, acs iekaisumus un citas problēmas.
 • Pacientu izglītošanu un konsultēšanu par pareizu acu kopšanu, profilaksi un redzes veselības uzturēšanu.

Redzes problēmas var tikt atklātas laikus – jau agrā bērna vecumā – veicot redzes pārbaudi. Ir svarīgi ņemt vērā, ka bērni reti sūdzas par redzes problēmām, jo viņiem nav ar ko salīdzināt, līdz ar ko mazi bērni var arī nepamanīt, ka viena acs redz sliktāk kā otra, jo ar otru aci var kompensēt tās slikto redzi.

Pieaugušie nes atbildību par bērna dzīves kvalitāti – to nedrīkst ietekmēt slikta redze, tamdēļ piedāvājam pieteikties redzes pārbaudei pie mūsu sertificētajiem redzes speciālistiem!

Piesakies redzes pārbaudei pie sertificētiem speciālistiem