Saulesbrilles autovadītājiem – ko ņemt vērā, tās izvēloties?

Saules pielieti ceļi, vējš matos un skaisti dabas skati – braukšana var būt tik patīkama! Tomēr spožie saules stari šo prieku var ātri pārvērst diskomfortā un apdraudēt Tavu drošību uz ceļa. Tieši šajā situācijā noder pareizas saulesbrilles autovadītājiem. Šajā rakstā mēs aplūkosim pieejamās iespējas un sniegsim padomus, kā izvēlēties piemērotas saulesbrilles, lai vienmēr nodrošinātu ērtu un drošu braucienu līdz vēlamajam galamērķim. Iekārtojies ērtāk un uzzini visu svarīgāko!

Kādus parametrus ņemt vērā, lai izvēlētos saulesbrilles autovadītājam?

Saulesbriļļu veidi optikas centros ir visdažādākie. Lai tās sniegtu maksimālu komfortu un drošību saulesbriļļu nēsātājam, ir vērts izvēlēties specializētas un īpaši piemērotas lēcas. Ko tās ietver?

1. Polarizētas lēcas – aizsardzībai pret atspīdumiem

Kad runa ir par braukšanu, atspīdumi ir bieži sastopams drauds drošībai uz ceļa. Polarizētās lēcas ir izstrādātas, lai risinātu šo problēmu. Tās samazina spīdumu, ko izraisa saules gaismas atstarošanās no tādām līdzenām virsmām kā ceļš vai citas automašīnas motora pārsegs. Ieguldot līdzekļus saulesbrillēs ar polarizētām lēcām, autovadītāji var justies drošāk – ir garantēts skaidrāks skats un labāka redzamība, kas atvieglo pārvietošanos sarežģītos braukšanas apstākļos.

2. UV filtrs – acu aizsardzībai

Ilgstoši atrodoties ceļā, autovadītāji ir pakļauti kaitīgajiem ultravioletajiem (UV) stariem. Ilgstoša UV staru iedarbība var izraisīt acu sasprindzinājumu un nopietnākas problēmas, piemēram, kataraktu. Izvēlies tādas saulesbrilles autovadītājiem, kas nodrošina 100% aizsardzību no UV ietekmes. Skaidrs ir viens – UV aizsardzība ir ļoti nepieciešama, izvēloties saulesbrilles autovadītājiem. 

3. Lēcu krāsa un tonējums – pareizais līdzsvars

Saulesbriļļu lēcu krāsai un tonim ir izšķiroša nozīme redzamības un komforta nodrošināšanai. Lai gan, protams, estētika un personīgās vēlmes ir ļoti svarīgas, ir dažas vispārīgas vadlīnijas, kuras ieteicams ņemt vērā. 

  • Pelēkas lēcas saglabā krāsu precizitāti un ir piemērotas spilgtiem apstākļiem.
  • Brūnas lēcas uzlabo kontrastu dažādos apgaismojuma apstākļos.
  • Dzeltenas lēcas ir ideāli piemērotas vājā apgaismojumā vai apmākušos apstākļos. 

Lai nodrošinātu optimālu veiktspēju, izvēlies tonējumu, kas ir piemērots Tavai braukšanas videi.

4. Rāmja dizains – komfortam un stilam

Pareizs rāmja dizains nav tikai estētikas jautājums – tas ir saistīts ar komfortu un funkcionalitāti. Izvēlies tādu rāmi, kas nodrošina pietiekamu pārklājumu, lai saules gaisma gar rāmja malām neizsprauktos līdz acīm. Ieteicams izvēlēties vieglus un izturīgus materiālus, lai nodrošinātu ilgāku komfortu garu braucienu laikā.

Izvēlies saulesbrilles autovadītājiem gudri!

Piemērota stila un lēcu pārklājuma saulesbrilles autovadītājiem – iespēja novērst uzmanību no traucējošiem elementiem

  • Izvēlies tādus rāmjus, kas ērti pieguļ sejai. 
  • Tāpat dod priekšroku saulesbrillēm ar plaša spektra pārklājumu, lai bloķētu pēc iespējas vairāk saules gaismas, tādējādi samazinot riskus un ļaujot maksimāli koncentrēties uz ceļu brauciena laikā.

Izvēloties pareizās un pašas piemērotākās saulesbrilles autovadītājiem, ir rūpīgi jāizvērtē to funkcionalitāte un dizains. No polarizētām lēcām, kas novērš atspīdumus, līdz UV aizsardzībai, kas pasargā acis – katrai funkcijai ir būtiska nozīme, lai padarītu braukšanu drošāku un patīkamāku. Tāpēc, kad nākamreiz dosies ceļā, atceries – ir svarīgi izcelties ar savām saulesbrillēm, vienlaikus nodrošinot optimālu redzamību un aizsardzību, jo stilīga braukšana nekad nedrīkst apdraudēt savu un citu satiksmes dalībnieku drošību.