Bezmaksas redzes pārbaude: Kam pienākas un ko ņemt vērā?

Bezmaksas acu ārsts bērniem ir pieejams visiem bērniem līdz 18 gadu vecumam. Apmeklējums pie speciālista ir jāveic gan sūdzību gadījumā, gan profilaktiskos nolūkos. Pirmo profilaktisko redzes pārbaudi bērnam ieteicams veikt aptuveni 1 gada vecumā, pēc tam 3 līdz 4, 6 līdz 7. Svarīgi to izdarīt arī aptuveni 10 gadu vecumā un pēc tam – uzsākot mācības vidusskolā.

Profilaktiskās redzes pārbaudes ļauj savlaicīgi pamanīt problēmas un tās atbilstoši ārstēt vai koriģēt. Īpaši svarīgi tas ir viedierīču lietošanas dēļ, jo, kā zināms, tas var veicināt tuvredzību un citus redzes traucējumus, sausās acs sindromu un cita veida diskomfortu.

Valsts apmaksāta redzes pārbaude bērniem tiek veikta pie oftalmologa – acu ārsta. Tomēr, ņemot vērā ilgo laiku, ko nereti nākas gaidīt rindā, lai tiktu uz šo vizīti, daudzi vecāki atkārtotās redzes pārbaudes sākot no bērna 7 gadu vecuma izvēlas veikt pie optometrista. Tas ir variants, ja bērnam nav sarežģītu redzes traucējumu, un vajadzīga tikai profilaktiskā apskate. Vizīte pie optometrista ir maksas pakalpojums, taču tas ļauj pārbaudi veikt ātrāk, bez gaidīšanas garā rindā.

Optometrists veic redzes pārbaudi, vajadzības gadījumā izraksta redzes korekcijas līdzekļus (brilles vai kontaktlēcas), kā arī iesaka redzes treniņus, ja tādi ir nepieciešami. Ja pārbaudes laikā tiks konstatēti sarežģītāki traucējumi, optometrists uzrakstīs nosūtījumu pie acu ārsta.

Redzes pārbaude un bezmaksas brilles bērnam pie mums

Mēs zinām, ka rūpes par acu veselību sākas jau agrā vecumā. Lai sekmētu redzes korekcijas pieejamību visiem, kam tā ir nepieciešama, OptiO salonos tiek īstenota sociālās atbildības programma, kuras galvenais mērķis ir pievērst uzmanību bērnu redzes aprūpei. Programmas ietvaros bērniem tiek dāvinātas brilles 60 EUR vērtībā, kas ir lielisks atbalsts savlaicīgai un kvalitatīvai redzes korekcijai.

Lai saņemtu bezmaksas brilles bērnam:

  • Kopā ar bērnu dodaties uz jebkuru OptiO veikalu, līdzi ņemot briļļu recepti. Svarīgi, lai tā nav senāka par 3 mēnešiem. Ja receptes vēl nav, piesakiet vizīti kādā no mūsu redzes pārbaudes vietām, lai veiktu redzes pārbaudi un piemeklētu atbilstošāko risinājumu. To var izdarīt gan OptiO veikalos, gan citās redzes pārbaudes vietās – apskatiet mūsu sadarbības partneru piedāvājumu, lai atrastu sev piemērotāko variantu;
  • Pie kases reģistrējiet bezmaksas OptiO klienta karti un veiciet pasūtījumu.

Šī iespēja ir pieejama bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam (neieskaitot). Piemaksājot, iespējams izvēlēties arī dārgāku briļļu ietvarus un lēcas. Programmas darbības laiks ir līdz šī gada beigām – 2024. gada 31. decembrim. Nepalaidiet garām iespēju parūpēties par sava bērna redzi un uzlabot viņa dzīves kvalitāti kopumā.

Ko ņemt vērā pirms vizītes?

Laikus nepamanīti redzes traucējumi var aizkavēt bērna attīstību un radīt grūtības nākotnē. Jāņem vērā, ka bērns bieži vien nesūdzas par problēmām un diskomfortu, jo pats nemaz nezina, ka ir jābūt citādāk. Tādēļ vecākiem ir svarīgi būt vērīgiem, lai nepalaistu garām pazīmes, kas var liecināt par iespējamiem traucējumiem.

Tie var būt, piemēram, acu miegšana, vērojamas redzes grūtības spēlējoties un mēģinot saskatīt sīkus priekšmetus, nevēlēšanās rakstīt vai lasīt, pēkšņas uzvedības problēmas, bieža acu berzēšana, nepatika pret spožu gaismu, biežas galvassāpes vai sāpes acīs.

Regulāra profilaktiskā redzes pārbaude ir viens no drošākajiem veidiem kā laikus pamanīt un novērst radušās problēmas.

Pirms došanās pie acu aprūpes speciālista ir būtiski pārrunāt ar bērnu gaidāmo vizīti. Tāpat vecāki tiek aicināti jau laikus sagatavot interesējošos jautājumus.