Redzi, redzi, saredzi 2023 – turpinām rūpēties par bērnu redzi

2022.gada pavasarī Baltijas lielākais acu aprūpes uzņēmums “OC VISION” kampaņas “Redzi, redzi, saredzi” ietvaros veica redzes skrīninga pilotpētījumu. Pētījumā “Redzi, redzi, saredzi” piedalījās 518 bērnu no Rīgas, Pierīgas un reģionu skolām vecumā no 6 līdz 7 gadiem. Tā ietvaros 1. – 2. klašu skolēniem tika veikts redzes skrīnings, lai noskaidrotu vai bērnu redzes funkcijas atbilst normai un vai esošā redzes korekcija (ja ir) ir atbilstoša. 

Pētījums sastāvēja no divām daļām – datu apkopošanas no prakstiskā pilotpētījuma* uz vietas skolās un aptaujas, ko veica servisa pētījumu aģentūra Forta Research. 

Rezultāti tika atspoguļoti preses brokastīs 19.oktobrī un 2022.gada ikgadējā redzes veselības mēnesī presē.

Arī 2023.gadā līdz 31.maijam plānojam turpināt aizsākto pētījumu, lai vēl precīzāk iezīmētu bērnu redzes kvalitāti un tās izmaiņas tendences Latvijā. Šo ziņu pēc iespējas skaidrāk un tiešāk būtu jānogādā bērnu vecākiem, tāpēc pirmsskolas iestāžu dalība ir īpaši svarīga.  No iepriekšējā gada pētījuma esam sagatavojuši noderīgus  materiālus un ieteikumus par bērnu redzi, lai skolas pedagogi un bērnu vecāki tos var izmantot mācību procesā un ikdienas dzīvē.

Aicinām pirmsskolas iestādes pieteikties pētījumam līdz 2023.gada 7.maijam. Pilotpētījuma norises vieta – pirmsskolas iestāde, kurā norisināsies praktiskā daļa – sertificēti redzes speciālisti veiks redzes pārbaudi bērniem pēc  izstrādātas redzes skrīninga metadoloģijas. Mērķa auditorija – bērni, kas 2023.gada septembrī uzsāks skolas gaitas.

Pieteikt dalību petijums@ocvision.eu nosūtot epastu vai aizpildot pieteikuma formu.

Paralēli šīm pētījumam, norisināsies akcija visos “OC VISION” optikas veikalos – nosaucot kodu GATAVS SKOLAI – redzes skrīnings bērniem tiks veikts par īpašu cenu.

GATAVS SKOLAI nav tikai sauklis, bet arī mūsu uzņēmuma pārliecība, ka varam palīdzēt bērniem pilnvērtīgi uzsākt skolas gaitas.